BIP
Orkiestra Wojskowa w Radomiu
AKTUALNOŚCI
Festiwal Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017
23.06.2017
Już po raz czwarty Dowództwo Garnizonu Warszawa organizuje FESTIWAL ORKIESTR WOJSKOWYCH

W piątek i sobotę, 23-24 czerwca, koncertami promującymi rozpocznie się 4. Festiwal Orkiestr Wojskowych. Pierwszy koncert odbędzie się w Amfiteatrze Parku Sowińskiego na Woli, drugi w Łazienkach Królewskich. Tegorocznymi uczestnikami wydarzenia będą m.in. orkiestry wojskowe z Grecji i Białorusi.

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie Koncert Galowy w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar. W niedzielę, 25 czerwca br. o godz. 16.00, na Torwarze zaprezentują się najlepsi, polscy i zagraniczni muzycy w mundurach, którzy biorą udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych w kraju oraz na świecie. 

Wystąpią orkiestry wojskowe z Wrocławia, Siedlec, Dęblina, a także Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, która zaprezentuje się w pokazie musztry paradnej. Dodatkowo festiwal uświetnią swoim występem: Orkiestra Reprezentacyjna Greckich Sił Powietrznych i Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi.

Wojsko zagra nie tylko utwory marszowe ale także rozrywkowe klasyki m.in.: „Careless Whisper” Georgea Michaela, „Rock Around The Clock” Billa Haleya czy „The Girl from Ipanema” młodszemu pokoleniu znane z wykonania Amy Winehouse. Podczas festiwalu będzie można także usłyszeć polskie melodie serialowe, specjalną wiązankę na tę okazje przygotowała Orkiestra Wojskowa z Dęblina. Od rocka po klasykę, poprzez swing, blues, jazz, a także  muzykę filmową i rozrywkową.

W finale Koncertu Galowego 4. Edycji Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017, planowany jest występ wszystkich 250 artystów żołnierzy w utworze „Lassus Trombone” muz. Henry Fillmore gdzie solo na puzonach zagrają laureaci konkursu o miano najlepszego puzonisty w Wojsku Polskim. Pierwszy ze zwycięskiej czwórki zaprezentuje się również w utworze „Colossus of Columbia” przy akompaniamencie wszystkich muzyków w mundurach. Na zakończenie usłyszymy wiązankę pieśni ułańskich, grać będą orkiestry, a do śpiewania zaproszona zostanie widownia. Organizatorzy planują ustanowić rekord we wspólnym śpiewaniu orkiestr wojskowych z cywilami. Pożegnamy się w utworze Warszawianka, który znany jest szerszej publiczności z defilad wojskowych organizowanych podczas najważniejszych świąt państwowych.

Od 4 lat Dowództwo Garnizonu Warszawa organizuje to show. W tym roku współorganizatorem jest Wolskie Centrum Kultury oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Obrony Narodowej. Ubiegłoroczna edycja festiwalu zgromadziła blisko 2 000 widzów, 400 muzyków. 

 

 

Zapraszamy!

 

PROGRAM  FESTIWALU ORKIESTR WOJSKOWYCH PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:

23 czerwca (PIĄTEK), g. 19.00 ODBĘDZIE SIĘ KONCERT INAUGURACYJNY:

Orkiestra Greckich Sił Powietrznych i Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia - Amfiteatr Parku Sowińskiego na Woli

24 czerwca (SOBOTA),
g. 18.00 ODBĘDZIE SIĘ KONCERT PROMUJĄCY:

Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi i Orkiestra Wojskowa z Dęblina - Amfiteatr Muzeum Łazienki Królewskie

25 czerwca (NIEDZIELA), g. 16.00 KONCERT GALOWY – Hala TORWAR.

Orkiestra Wojskowa z Siedlec, Orkiestra Greckich Sił Powietrznych, Orkiestra Wojskowa z Dęblina z Kompanią Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Dęblina, Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia oraz Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego


NA WSZYSTKIE KONCERTY WSTĘP WOLNY

 

 

Zapraszamy na profil Facebookowy Festiwalu

 

W FESTIWALU ZAGRAJĄ:


ORKIESTRA REPREZENTACYJNA WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU

ORKIESTRA WOJSKOWA W DĘBLINIE

ORKIESTRA WOJSKOWA W SIEDLCACH


ORKIESTRY ZAGRANICZNE "GOŚCIE":

ORKIESTRA GRECKICH SIŁ POWIETRZNYCH
ORKIESTRA WOJSKOWA SIŁ ZBROJNYCH BIAŁORUSI

DODATKOWO W KONCERCIE GALOWYM WYSTĄPIĄ:


KOMPANIA REPREZENTACYJNA WOJSKA POLSKIEGO

 

PARTNERZY FESTIWALU:


            


SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 

 
 

 

 

st. kpr. Paweł ANYSZEK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych